„Wdrożenie na rynek typoszeregu żurawi serwisowych na morskie farmy wiatrowe”
w ramach poddziałania 3.2.1. Badania na rynek Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020,
Celem projektu jest wdrożenie rezultatów prac B+R prowadzonych przez Protea Sp. z o.o. związanych z opracowaniem żurawia serwisowego dla morskich farm wiatrowych, z autorskimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi, umożliwiającymi poprawę jakości, sprawności i efektywności produktu, zwiększając jego precyzję i niezawodność oraz bezpieczeństwo użytkowania.
Bezpośrednim rezultatem będzie rozpoczęcie produkcji i wprowadzenie na rynek typoszeregu żurawi serwisowych na morskie farmy wiatrowe o udźwigu 0,5 – 3t posiadające cechy i parametry przewyższające produkty konkurencyjne.
Wartość projektu: 3 792 225,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 1 522 125,00 PLN
Dotacje na kapitał obrotowy dla Protea Sp. z o.o. -wniosek POIR.03.04.00-22-0048/20
Cel naboru: wsparcie utrzymania działalności gospodarczej średniego przedsiębiorcy, który na skutek wystąpienia pandemii COVID-19, w dniu udzielenia pomocy znajduje się w trudnej sytuacji lub odnotował spadek obrotów o co najmniej 30% w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku.
Cel finansowania: Pomoc średnim przedsiębiorcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji ekonomicznej w związku z zakłóceniami w funkcjonowaniu gospodarki na skutek wystąpienia pandemii COVID-19.
Planowane efekty: Przeznaczenie dofinansowania na koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz te związane z finansowaniem kapitału obrotowego.
Wartość projektu: 327 075,12 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 327 075,12 PLN
Żuraw serwisowy na morskie farmy wiatrowe
Celem głównym projektu jest opracowanie, wytworzenie i weryfikacja techniczna żurawia serwisowego na morskie farmy wiatrowe z autorskimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi. Umożliwi to poprawę jakości, sprawności i efektywności produktu. Zwiększy się jego precyzja i niezawodność oraz bezpieczeństwo użytkowania.
Celem badawczym i poznawczym jest określenie wpływu zastosowania innowacyjnych rozwiązań technicznych w kilku wersjach i wytypowanie najbardziej optymalnych pod względem technicznym i ekonomicznym.
Celem rozwojowym projektu jest wytworzenie prototypu żurawia serwisowego na morskie farmy wiatrowe oraz eksperymentalna weryfikacja zastosowanych rozwiązań w celu dalszego ich doskonalenia. Wyniki prac przy zadowalającym poziomie zostaną zaimplementowane w przedsiębiorstwie PROTEA. Prace rozwojowe doprowadzą do powstania nowego typu żurawia serwisowego na morskie farmy wiatrowe.
Wartość projektu: 1 601 400,54 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 1 064 027,56 PLN
Wielofunkcyjny żuraw pokładowy
Celem projektu jest wytworzenie i praktyczna weryfikacja Wielofunkcyjnego Żurawia Pokładowego z autorskim rozwiązaniem konstrukcyjnym, który umożliwi poprawę jakości, sprawności i efektywności produktu – żurawia pokładowego w tym poprawę jego efektywności kosztowej do poziomu osiągnięcia przewagi konkurencyjnej Wnioskodawcy.
Planowane efektu: Efektem realizacji projektu będzie unikatowy nowy produkt – Wielofunkcyjny Żuraw Pokładowy – pozwalający na utrzymanie niepogorszonej jakości, precyzji i sprawności przy jednoczesnym zmniejszeniu masy urządzenia nawet o 40%, zredukowanej objętości i energochłonności żurawia do 20%.
Zaplanowane etapy prac badawczo-rozwojowych:
Etap I – wykonanie modelu komputerowego ogólnego odwzorowania docelowego Wielofunkcyjnego Żurawia Pokładowego.
Etap II – zbudowanie modeli technologicznych (elementów konstrukcyjnych) poszczególnych składowych żurawia
Etap III – budowa prototypu i jego weryfikacja oraz walidacja do wersji demonstratora.
Wartość projektu: 8 026 913,58 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 4 013 456,80 PLN
PO IR 2014-2020
Wsparcie prowadzenia prac B+R
ZAPYTANIE OFERTOWE NR 1/01/2017/ POIR
INFORMACJA O ROZSTRZYGNIĘCIU ZAPYTANIA OFERTOWEGO NR 1/01/2017/POIR
dotyczącego wyboru podwykonawcy części prac merytorycznych projektu
Szanowni Państwo,
W związku z zakończeniem z dniem 2 lutego 2017 r. o godz. 15.00 terminu składania ofert na zapytanie ofertowe nr 1/01/2017/POIR dot. wyboru podwykonawcy części prac merytorycznych projektu pt. “Wielofunkcyjny Żuraw Pokładowy” w ramach Działania 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego informujemy, że w oparciu o warunki, wymagania oraz kryteria przedstawione w zapytaniu ofertowym nr 1/01/2017/POIR, jako realizatora prac merytorycznych (prac B+R oraz usług badawczych) w ramach projektu dokonano wyboru uczelni publicznej.
Wybrany wykonawca części prac merytorycznych projektu:
Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
Willowa 2